فرهنگی-هنری

بدون دیدگاه

دبیرستان دخترانه اندیشمندان سعدی

در وهله ی اول يک مجموعه ي آموزشی و سپس فرهنگی است. مدیر و موسس این مدرسه همواره دغدغه ی مسائل فرهنگي را در اولويت برنامه هايشان داشته و دارند و از همين رو به نهادينه کردن مباحث فرهنگی در مدرسه خود اهميت خاصي مي دهند.

 از جمله ی راهبرد های اساسی در برنامه های فرهنگی، فرهنگ سازی، بستر سازی و همسو کردن آموزش و توانمند سازی در راستای رشد و تکامل شخصيت فردی و اجتماعی دانش آموزان می باشد. 

مسئولين این مدرسه بر این باور هستند که دانش آموزان سرمایه اصلي هر جامعه می باشند. پس باید بر انديشه هايمان صيقل بزنيم تا از قافله تمدن و فرهنگ عقب نمانيم و با پاسخگويی به نياز هاي جامعه، از اساس و بنيان فرهنگ، استقلال، مکتب و هويت خويش دفاع کرده و آموزش را با فرهنگ و ارزش ها در هم آميخته و از الگو هاي تغيير ناپذير اجتناب نمائيم و بر توانمندی هايمان بيفزائيم تا انسان سازی، تعهد، پيمان و تغییر معنا پيدا کرده و انسانی جديد برای جامعه ای نوين تربیت شود. 

دبیرستان اندیشمندان سعدی مدعی است که در راستای تحقق بخشيدن به آرمان های فرهنگی، قدم هاي مؤثری برداشته و مدرسه را از حالت صِرفِ آموزشي خارج کرده و توجه به فرهنگ و هنر را در صدر نشانده است. برای اثبات اين ادعا کافی است که نگاهی کوتاه به کارنامه ی فعاليت های فرهنگی مدرسه داشت تا به روشنی صحت اين مدعّا را دريافت. 

توجه به برنامه هاي مذهبي در مدرسه از جمله برگزاری نماز جماعت در مسجد امام صادق با همراهی دبیر قرآن و معاون پرورشی، برگزاری محفل قرآنی، برگزاری مراسم ایام فاطمیه و پذیرایی از دانش آموزان، برگزاری گفتمان های حجاب و عفاف، برپایی مراسم اربعین حسینی، اجرای مسابقات قرآن و عترت، توجه به برنامه های فرهنگی از قبیل بزرگداشت دهه فجر، مراسم 13 آبان و روز دانش آموز ، بزرگداشت مقام شامخ معلم و تجلیل از دبیران محترم، پاسداشت هفته دفاع مقدس ، مسابقات کتابخوانی، برپایی نمایشگاه دست سازه های دانش آموزان، برگزاری نقاشی همگانی، تشکیل گروه سرود و اجرای سرود همگانی از جمله فعالیت های فرهنگی و هنری این مجموعه می باشد.

نمایشگاه دست سازه های دانش آموزان

نماز جماعت

نقاشی همگانی

مراسم عزا داری سالار شهیدان

گروه سرود دبیرستان

گفتمان های ویژه حجاب و عفاف

محفل قرانی در دبیرستان

Admin bar avatar

مدیر اندیشمندان

دبیرستان دخترانه اندیشمندان سعدی که یکی از مراکز آموزشی معتبر در شهر تبریز می‌باشد در سال 1396 توسط مدیر و موسس، سرکار خانم کبری سعدی در منطقه ولیعصر تاسیس گردید. این دبیرستان شامل 8 کلاس هوشمند، آزمایشگاه و نمازخانه می‌باشد. تاسیس چنین مجموعه آموزشی توانسته است بستر مناسبی را برای شکوفایی و رشد استعداد‌های آینده‌سازان این مرز و بوم فراهم آورد.